Siyaset
Giriş Tarihi : 20-05-2021 17:01   Güncelleme : 20-05-2021 22:26

Rize'de Akşener Gerginliği

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize’nin İkizdere ilçesindeki gergin geçen ziyaretinin ardından Çayeli ilçesinde de büyük tepki gördü..

Rize'de Akşener Gerginliği

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize' yapacağı ziyaretler kapsamında ilk olarak İkizdere ilçesini ziyaret etti. Aracından iner inmez tepkilerle karşılaşan Meral Akşener dükkanlara olan ziyaretini sürdürdüğü esnada bazı vatandaşlarla İYİ Parti’li heyet arasında sözlü tartışma başladı. Tartışma alevlenerek yumruklu kavgaya dönüştü. Araya giren kolluk kuvvetleri müdahale ederek kavgayı ayırsa da Akşener programını yarıda keserek yapılması plananlan Lojistik Merkez için taş çıkartılacak olan köye giderek taş ocağı akrşıtları ile bir araya geldi. 

Burada bir açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener "Buraya özel olarak geldim. Beni takip eden herkes biliyor ki, gittiğimiz yerin sorunları üzerinden gidiyoruz. Ne şahsım ne partimin propagandasının yapılmadığı gerçek derdin sizler aracılığıyla kamuoyuna iletildiği daha sonra Meclis gündemine getirilip arkadaşlarımız tarafından canlı tutulduğu bir yöntem. Burada da aynısını yaptık, İkizdere’de esnaf gezdim buraya geldim burada da bu insanları dinledim. Bu dinlememizin neticesinde bilgiler aldık, bunları hep öğrendik, daha derinleştireceğiz arkadaşlarımız soru önergeleri verecek, araştırma önergeleri verecek, ben grup konuşmama koyacağım. Kamyonların hafriyatları denize döktüğünü ben sizden duydum. Dolayısıyla çözüm önerimizi söyleyeceğiz hem eleştirilerimizi söyleyeceğiz ama onların tamamını buradan sizden aldıklarımız üzerinden yapacağız. Bir görev yapmak üzere buradayız" ifadelerini kullandı. Açıklamanın ardından ise İkizdere ilçe merkezine nazaran olaysız bir şekilde bölgeden ayrılarak Çayeli ilçesine hareket etti.

Çayeli'nde de programını yarım bıraktı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gergin geçen İkizdere ilçesindeki ziyaretinin ardından Çayeli ilçesine geldi. Çayeli ilçe merkezinde esnaf ziyareti yapan Akşener, ziyaret sırasında geçtiğimiz günlerde sarf ettiği Netanyahu benzetmesi nedeniyle, büyük tepki gördü. Çok sayıda vatandaşın yoğun tepkisi üzerine çevik kuvvet ekipleri yoğun güvenlik önlemleri alarak Akşener'i arabasına bindirdi. Olaylarınd daha da büyümemesi için aracından hiç inmeyen İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, esnaf ziyaretini yarıda bırakarakak bölgeden ayrıldı.

Rize Merkez'de de programı olmasına rağmen bütün programları yarıda kalan Akşener karayolu ile Trabzon Havalimanına gitti.