Spor
Giriş Tarihi : 11-06-2022 08:00   Güncelleme : 11-06-2022 01:14

Rize'de ayak tenisi turnuvası heyecanı

Rize Masterlar ve Veteranlar Gençlik ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen ayak tenisi turnuvası heyecanı.

Rize'de ayak tenisi turnuvası heyecanı

Rize Şenol Birol Tesisleri, Gençlik ve Spor il Müdürlüğü'nün destekleriyle Masterlar ve Veteranlar Gençlik ve Spor Kulübü  tarafından ayak tenisi turnuvaları düzenleniyor. İlk kez yapılan bu turnuvaya 70 kişiden oluşan 18 takım katıldı. Bu 18 takımdan 10 tanesi aktif olmayan futbolculardan faal antrenörlerden, teknik adamlardan ve akademisyenlerden oluşan bir takım geriye kalan 8 takım ise aktif olan futbolculardan oluşan takımlar. 4 grup halinde yapılan turnuva, oynanan maçların ardından kupa finaliyle son bulacak.

Ayak tenisi oynadıkları arkadaşlarının turnuva fikrinin üzerine yaptıkları çalışmaların ardından turnuva düzenlediklerini söyleyen Abdullah Kalafatoğlu, "Bir kaç senedir profesyonel oyuncularla beraber sezon arasında burada ayak tenisi oynamaya başladık. Bizim beraber oynadığımız arkadaşlarımız hocam bir turnuva düzenleyelim demesi üzerine bu etkinliği yaptık. Masterlar ve Veteranlar Gençlik ve Spor Kulübü olarak bir çok aktiviteye imza atmaya başladık. Bunlardan biride ayak tenisi turnuvasıydı. İzlemesi çok keyifli geçen maçlar var. Çok güzel katılımcılar var" dedi.

"Yaşlı olanlar tecrübelerini genç olanlar yeteneklerini kullanacaklar"

Katılım sağlayanların en gencini 30 yaşında en yaşlısının da 60 yaşında olduğunu ifade eden Kalafatoğlu, "Beklediğimizden katılım çok oldu. 18 tane takım katıldı. Bu takımlardan 10 tanesi aktif olmayan futbolculardan faal antrenörlerden, teknik adamlardan ve akademisyenlerden bir çok kişinin bulunduğu takımlar. Oyuncuların en genci 30 yaşında en yaşlısı 60 yaşında. Aktif olan futbolcularımız da 8 takım kurdu. Bu 8 takımda ikiye bölündü. 4 tane grubumuz var. Bunlar 5'erli A ve B gruplarından kendi aralarında şampiyon çıkaracak. C ve D grubu da 4'erli iki grup halinde kendi aralarında şampiyon çıkaracak. En sonunda da süper kupa yapağız ve 2 şampiyonu karşılaştıracağız. Yaşlı olanlar tecrübelerini genç olanlar yeteneklerini kullanacaklar" şeklinde konuştu.

"Sporda önemli ama burada eğlenmek daha önemli"

Yapılan turnuvanın kendileri için ilk amacının eğlenmek olduğunu sözlerine yansıtan Yıdıray Koçal, "Bizim için bu turnuva öncelikle ilk amaç eğlenmek. Tabi ki sporda önemli ama burada eğlenmek daha önemli. Sakatlık veya kaza bela olmamasına daha dikkatli oluyoruz. Organizasyon çok iyi düşünülmüş. Daha önce yapılmamış bir organizasyon çünkü hiç hatırlamıyorum yapıldığını. Hem burada spor aktivitesi yapıyoruz hem herkes burada arkadaşıyla beraber vakit geçirebiliyor" dedi.

Flash53 AdminFlash53 Admin