Spor
Giriş Tarihi : 24-01-2021 15:11   Güncelleme : 24-01-2021 15:11

Rize'de Bir Sumudica Bilinmezi!

Çaykur Rizespor'un Tomas ile yollarını ayırdığını duyurmadan önce ismi geçen Rumen Teknik Adam Sumudica'nın takımın başına gelmesi yılan hikayesine döndü.

Rize'de Bir Sumudica Bilinmezi!

Sumudica daha önce takımda pozitif çıkan Korona virüs sayılarını bahane ederek gelmeyeceğini dile getirmişi. Konu ile ilgli açıklama yapan Sumudica "Ne yazık ki bugün Rize'ye gelemedim. Pazartesi günü gelmeyi planlıyorum. Kulüpte çok fazla koronavirüs vakası var ve ben de geçtiğimiz Aralık 2019'da zatürreye yakalandığım için benim için çok riskli bir durum. Durumun nasıl bir hal alacağına bakacağız ve ona göre geleceğim. Kulüpte yaklaşık 21 kişi koronaya yakalandı ve bunların 9'u futbolcu. Dikkatli davranmam gerekiyor" ifadelerini kullanmıştı.

İddiaya göre Rizespor'da ki korona virüs sayılarını bahane eden Sumudica'nın daha önce adı ile anılan Al Jazira takımı ile görüştüğü öne sürüldü. Rumen teknik adam Gaziantep FK'yı çalıştırdığı sırada adı geçen Arap kulübünün kendisine teklif gönderdiğini dile getirerek sözleşmesini yenilemek istemiş, yaptığı açıklamalar nedeniyle takımdan gönderilmişti.