Asayiş
Giriş Tarihi : 30-07-2021 13:44   Güncelleme : 30-07-2021 13:50

Rize'de boğulma tehlikesi geçiren Beritan Acar'ın yaşam mücadelesi devam ediyor

Rize'de dün boğulma tehlikesi geçiren 16 yaşındaki gencin yaşam mücadelesi devam ediyor.

Rize'de boğulma tehlikesi geçiren Beritan Acar'ın yaşam mücadelesi devam ediyor

Rize'de geçtiğimiz gün kaldığı yurttan ayrılarak kendisinden bir daha haber alınmayan 16 yaşındaki Beritan Acar, kaldığı yerden 50 kilometre uzaklıkta bulunan Merkez'e bağlı Fener Mahallesi'nde ki limanın içerisinde boğulma tehlikesi geçirdi. Limanda demir atmış bir geminin kaptanı tarafından fark edilen genç,denizden çıakrtılarak Rİze Devlet hastanesine kaldırıldı. Durumunun ağır olduğu öğrenilen gencin yaşam mücadelesinin sürdüğü öğrenildi.

Olayın Geçmişi

Pazar ilçesine bağlı Tütünüler Köyü’nde bir öğrenci yurdunda kaldığı öğrenilen 16 yaşında ki Beritan Acar, dün kaldığı yurttan çıkı ve kendisinden bir daha haber alınamadı. Pazar ilçe jandarma komutanlığı tarafından aranan genç tüm aramalara rağmen bulunamadı.

Kaybolduğu yerden 50 kilometre uzaktan çıktı
Rize Merkez Fener Mahallesi’nde demir atmış olan bir geminin kaptanı denizin içerisinde bir gencin çırpındığını fark ederek kurtarmak için denize atladı. Genci kurtarmaya çalışan kaptan başarılı olamayınca genç suyun dibine battı. İhbar üzerine olay yerine gelen Sahil Güvenlik ve Polis Ekipleri ile birlikte Rize’de yaşanan sel ve heyelanlar nedeniyle arama kurtarma çalışması yapan DEGAK-02 ekiplerince genç baygın bir şekilde denizden çıkartılınca Pazar ilçesinde hakkında kayıp ilanı bulunan Beritan Acar olduğu ortaya çıktı. Acar 112 acil sağlık ekipleri tarafından Rize Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. 16 yaşındaki Beritan Acar’ın elbiselerini çıkartarak yüzmek üzere denize girdiği, boğulma tehlikesi geçirdi, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu ve hayati tehlikesin sürdüğü öğrenildi.