Yaşam
Giriş Tarihi : 22-12-2020 17:03   Güncelleme : 22-12-2020 17:03

Rize'de Çevreci Ulaşım Fikir Yarışması Galipleri Ödüllerini Aldı!

Başkan Metin, çevreci ulaşım fikir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim etti

Rize'de Çevreci Ulaşım Fikir Yarışması Galipleri Ödüllerini Aldı!

Avrupa Hareketlilik Haftası 2020 etkinlikleri kapsamında Rize’de düzenlenen Çevreci Ulaşım Fikir Yarışması’nda dereceye girenlere Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin tarafından ödülleri takdim edildi.

Bu yılın sloganı “sıfır emisyonlu hareketlilik” çerçevesinde Rize’de ulaşım sorunlarına çevreci çözümlerin ve bu konuda yaratıcı fikirlerin üretilmesinin amaçlandığı yarışmaya 25 fikir projesi başvurmuştu.

Yapılan juri değerlendirmesi sonucunda; Birinci “sağlık için çevir” proje başlığı ile Alperen Hatinoğlu” İkinci “Rize gibi yemyeşil” proje başlığı ile Sami Buğra Küpçük Üçüncü “Alternatif Çevreci Ulaşım” proje başlığı ile Mücahit tarakçı 1.mansiyon “Yeşil Mavi Rize” proje başlığı ile Seyfican Görgülü 2.mansiyon “eğer gerçekten istersek yarınlar çok güzel” proje başlığı ile Hilal Hocaoğlu Ödüllerine seçildi.

Rize Belediye Başkanlığı makamında düzenlenen programda dereceye girenlere Başkan Metin tarafından ödülleri takdim edildi.

Rize Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi (RİBEGEM) tarafından koordine edilen yarışmada dereceye girenlere verilen ödüller ise şöyle:

“Birincilik Ödülü: 1 adet Bisiklet + Bisiklet kaskı+ Koşu Saati+Bisiklet Gözlüğü,

İkincilik Ödülü: 1 adet Bisiklet + Bisiklet alt ve üst kıyafeti+Koşu ayakkabısı,

Üçüncülük Ödülü: 1 adet bisiklet + Bisiklet kronometresi+Bisiklet eldiveni+ Koşu ayakkabısı,

1.Mansiyon: 1 adet bisiklet,

2.Mansiyon: 1 adet bisiklet

Tüm katılımcılara ayrıca kitap ödülü verildi.