Asayiş
Giriş Tarihi : 13-03-2021 01:06   Güncelleme : 13-03-2021 20:47

Rize’de Çorap Hırsızları Güvenlik Kamerasına Takıldı

Rize’de marketten çorap çalmak için filmleri aratmayan organizasyon yapan 3 şahıs işletmenin güvenlik kamerasına takıldı.

Rize’de Çorap Hırsızları Güvenlik Kamerasına Takıldı

Olay Merkez’e bağlı Gülbahar Mahallesi’nde ki bir markette meydana geldi. Markete önce bir kadın girerek kasadan alışveriş yapmaya başladı. Bu esnada yanına bir arkadaşı geldi ve kendi aralarındaki konuşmaları ile kasa da bulunan kişiyi oyalamaya başladı. Bu esnada kapıda olan 3. Şahıs ise kapının hemen kenarında ki çorapları kimse görmeden çantasına doldurmaya başladı. Kasada ki çalışanı oyalayan vatandaşlar kapıya başka bir müşterinin geldiğini ve içeriye girmek için pandemi kuralları gereği kendilerini beklediğini fark eden 2’li o esnada kapıya yöneldi. Kapının önündeki çorapları çaktırmadan çantasına koyan 3. Şahıs ise onlardan hemen sonra dükkandan uzaklaşmaya başladı. Kasiyeri oyalayan 2 şahıs biraz ilerledikten sonra arkadan gelen 3. Şahısa sürekli dönüp bakmaları ve onlara yetişene kadar ayak sürtercesine yavaşça yürümeleri ise gözlerden kaçmadı. Bu esnada olayı fark eden bir başka müşteri işletmeye girerek market çalışanlarını uyardı. Arkalarından koşan market sahibi ve çalışanı saniyeler içerisinde kayıplara karışan kadınları bulamayarak hemen polise haber verdi.

Öte yandan çorapları çalan şahısların Rize’de duygu istismarı yaparak çocuklarıyla birlikte sokaklarda çorap satanlar olup olmadığı üzerinde duruluyor.

'İsteseler zaten verirdik'

Market sahibi Miraç Şimşek hırsızların dükkândan çorap çalmasının ilginç olduğunu dile getirerek “Biz içeride oturuyorduk. 3 kişi giriyor o sırada içeriye. 3’ü de müşteri gibi giriyor içeriye. Daha sonra içeriye giren diğer müşterinin bizi uyarması ile fark ediyoruz hırsızlık yaptıklarını. Peşinden baktığımızda çoktan gitmişlerdi. Tabi içeriye girince biz güvenlik kamera kayıtlarını inceledik. 2 müşteri kasada ki elemanımızı oyalıyor, 3. Şahısta kasanın arka tarafında ürünleri çalıyordu. Bunu fark ettik. Önemli olan çalınan ürün. Çorap çalmış. Bunu isteseydi biz ona verirdik ama böyle bir şeye kalkışması çok yanlıştı” ifadelerini kullandı.