Asayiş
Giriş Tarihi : 08-02-2021 12:31   Güncelleme : 08-02-2021 23:32

Rize'de Doktor Meltem Puşuroğlu’na Oraklı Saldırı

Rize’de bir erkek şahıs kadın doktora orakla saldırarak kolundan yaraladı.

Rize'de Doktor Meltem Puşuroğlu’na Oraklı Saldırı

Olay Rize Devlet Hastanesi’nde saat 11.00 sularında meydana geldi. Kimliği henüz belirlenemeyen bir şahıs hastanenin Psikiyatri bölümünde görev yapan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Meltem Puşuroğlu’nun odasına girdi. Doktorla tartışan şahıs yanında çanta içerisine saklayarak getirdiği ot kesmeye yarayan orak ile Puşuroğlu’na saldırarak odadan çıktı. Olay sonrası hastaneden kaçmaya çalışan güvenlik görevlileri tarafından yakalanarak polise teslim edildi. Saldırıya uğrayan Uzman Doktor ise aynı hastanenin acil servisinde tedavi altına alındı.

Saldırgan şahsın Rize İl Emniyet Müdürlüğü’nde ki göz altısı devam ederken Uzman Doktor Meltem Puşuroğlu’nun sağlık durumunun ciddi olmadığı, kolundan yaralandığı öğrenildi.

Savcılık karara itiraz etti!

Rize kadın doktora saldıran şahsa ev hapsi verilmesine Cumhuriyet Savcılığı itiraz ederek olayı bir üst mahkemeye taşıdı.

Rize Devlet Hastanesi’nde Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Meltem Puşuroğlu'nun odasına randevu alarak rerek orakla saldırdığı gerekçesiyle Rize Sulh Ceza Mahkesine çıkartılan Ali Sırrı K. (42) isimli şahıs, ev hapsine karar verilmişti. Savcılık sanığın tutuklu yargılanması için karara itiraz ederek davayı bir üst mahkeme olan Trabzon Sulh Ceza Mahkemesi’ne taşıdı.