Asayiş
Giriş Tarihi : 13-12-2020 18:56   Güncelleme : 14-12-2020 03:36

Rize'de Ekipler Hazırda Bekledi!

Yasaklamalar ile birlikte şehrin çeşitli yerlerinde görev yapan polis ekipleri zor şartlarda görevlerini yerlerine getirmeye çalıştı.

Rize'de Ekipler Hazırda Bekledi!

Rize'de yayın hayatını sürdürüne Tek Bayrak Gazetesi'nin haberine göre; Hafta sonu yasakları ile ilgili olarak Şehrin giriş ve çıkışı ile şehir merkezinde yasaklarla ilgili görev yapan Polis memurları en zor görevi yaptıklarını, vatandaşların bazen tehdit ve hakaretlerine uğradıklarını belirttiler.

Halkın sağlığı için görevlerini yapmaya çalışan Polis ekiplerinin yasaklara uymayanlara karşı cezai işlem uygulama isteklerine karşılık bazı vatandaşların itirazlar ettiğini bazen de tehditler savurarak, hakaretler ettiği gözlendi.

Zor bir görevi üstlenen polis memurları” Bizler halkın sağlığı için buradayız, ama yine halkın içinden bazı kişiler ihlaller karşısında itiraz etmekteler,  ülke genelinde ki kuralları uyguluyoruz. Elbette bizde sağlıklı ve huzurlu olalım istiyoruz. Kurallar bizim sağlığımız için, kurallar hepimizin sağlığı için” dediler.

Anlayış gösteren de var

Kontroller sırasında çoğunlukta vatandaşların kurallara uyduğunu ve teşekkür ettiklerini belirten ekipler “ Çoğunlukla halkımız memnun, kuralların kendileri için olduğunu biliyorlar. Teşekkür eden de var, denetimlere tepki koyanlarda, kuralları bizler çıkartmadık, ülkemizin sağlığı için bu kurallar uygun görüldü” söylediler.