Asayiş
Giriş Tarihi : 01-10-2020 16:55   Güncelleme : 01-10-2020 16:55

Rize'de Heyelan Nedeniyle 2 Araç Toprak Altında Kaldı!

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde dün akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur Rize'de de sel ve heyelanlara neden olurken 2 araç toprak altında kaldı.

Rize'de Heyelan Nedeniyle 2 Araç Toprak Altında Kaldı!

Rize'nin Pazar ilçesi Elmalık Köyü'nde şiddetli yağışlardan dolayı toprak kayması meydana geldi. Meydana felakette 2 araç tepeden gelen toprak ve ağaçların altında kaldı. İlçe genel meclis üyeleri Rasim Çorbacı ve Recep Üst, bölgede çalışma yapan özel idare ekiplerini incelemelerde bulundu.

 Yaşanan felaketi anlatan Elmalı Köyü Muhtarı Hamdi Kahramantürk "Son zamanlarda yağmurların çok anormal derecede yağması böyle heyelanlara sebep oluyor. Dün 19.00 ile 20.30 arası çok şiddetli bir yağmur yağdı. Sadece bu bölge etkilendi. Başka zarar gören yer olmadı. İleriden kopan heyelan arabayı buraya kadar sürükledi. Burada 1 aracımız var, 1 aracımız da az ileride üzerine heyelan gelmiş vaziyette" ifadelerini kullandı.

Aracı park halindeyken bir anda toprak altında kaldığını dile getiren Turan Topal "Burası yoldu. Benim aracımda burada park halindeyidi. Yukarıdan heyelan gelince benim aracım toprağın altında kaldı" dedi.

Önüm arkam kopunca aracı terk ettim

Araba ile evine çıktığı sıra da önünde yolun heyelan nedeniyle kapandığını fark eden Erol Topal, arkasına baktığında oranın da kendi geçtikten sonra kapandığını gördü. Aracını orada bırakarak evine gittiğini dile getiren Topal döndüğünde ise aracın sürüklendiğini gördüğünü dile getirdi. Topal o anları "Buraya geldiğimde ön taraf kopmuştu. Arkama baktım o da o sıra kopunca aracımı bırakıp araçtan çıktım. Bıraktığım yer sağlamdır diye eve gittim. Ondan sonra baktım üstü de koptu aracımı sürükledi" ifadeleri ile anlattı.