Asayiş
Giriş Tarihi : 30-12-2020 15:35   Güncelleme : 30-12-2020 15:42

Rize'de İntihar Girişimi 2 Saatin Sonunda Son Buldu!

Rize'de kimliği henüz belirlenemeyen bir vatandaş çıktığı binanın çatısından atlamak istedi!

Rize'de İntihar Girişimi 2 Saatin Sonunda Son Buldu!

Olay Merkez'e bağlı Piriçelebi Mahallesi, Medine İş Hanı'nda meydana geldi. Kimliği henüz belirlenemeyen 45'li yaşlarda bir vatandaş Medine Han'ın çatısına çıkarak aşağıya atlamak istedi.

İntihar etmek isteyen vatandaşı gören çevredekiler hemen polis ekiplerine ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen İtfaiye ekipleri mediven kurarak, zemine de şişme hava yatağı yerleştirdi. Sağlık ekipleri ise hazırda beklerken polis olay yerine güenlik şeridi çekti. Binanın çatısına çıkan polis intihara kalkışan vatandaşı ikna etmek için uzun çaba harcadı. Zaman zaman çatıdan aşağıya sarkan şahıs yürekleri ağıza getirirken binanın altında meraklı kalabalık polise zor anlar yaşatttı. Polis ekipleri inthar girişimini izleyenleri olay yerinden dağıtmak için defalarca 'Sosyal mesafe kuralını ihlal ettikleri' noktasında araçlarla uyarıda bulundu.

Vatandaşı ikna çabası 2 saat boyunca sürdü. 2 saatin sonunda ikna olan şahıs polis ve sağlık ekipleri eşliğinde aşağıya indirildi.