Asayiş
Giriş Tarihi : 18-08-2021 09:36   Güncelleme : 18-08-2021 09:36

Rize'de İş makinesini kurtarmaya gelen vinci iş makineleri kurtardı

Rize’nin Çayeli ilçesinde yol açmaya çalışan iş makinesi yan yatınca kurtarmaya gelen vinç te askıda kaldı ve başka bir iş makinesiyle kurtarıldı.

Rize'de İş makinesini kurtarmaya gelen vinci iş makineleri kurtardı

Olay ilçeye bağlı Aşıklar Vadisi İkizler Yolu’nda meydana geldi. Heyelan nedeniyle trafiğe kapalı olan yolda çalışma yapan Adem Hacifazlioğlu yönetiminde ki iş makinasının bir anda yukardan heyelanın devam etmesiyle tekerleklerinin altı boşaldı ve aracın sol tarafının üzerine doğru askıda kaldı. Usta operatör yaptığı manevralarla uçuruma yuvarlanmaktan kurtularak aracı sabitledikten sonra iş makinesini terk etti ve yardım istedi. Kendisini bulunduğu bölgeden çıkartmak için gelen özel bir firmaya ait vinç de aynı şekilde heyelanın kurbanı oldu ve bu kez vinç askıda kaldı.

İş makinesini kurtarmak için gittiği yerde yolun kopması sonucu askıda kalan vincin yardımına bu kez başka 2 iş makinesi koştu. İş makinelerinin kepçe kısmına takılan halatla vinç yola çekilerek devam etmesi sağlandı. Uçurumdan kurtulan vinç bu kez uçurumun başında askıda bekleyen iş makinasının yanına giderek halat yardımıyla Adem Hacifazlioğlu yönetimindeki iş makinasını bulunduğu yerden çıkardı.