Ekonomi
Giriş Tarihi : 26-09-2020 12:39   Güncelleme : 26-09-2020 12:53

Rize'de Palamut Tezgahlarda İzdihamı!

Palamutun fiyatı 7 buçuk Lira'ya düşünce 3 saatte 5 bin adet satıldı.

Rize'de Palamut Tezgahlarda İzdihamı!

Rize'de bir balıkçı palamutun fiyatını 7.5 TL'ye düşürdü. 700 gram ile 1 kilogram arasında gelen palamutun fiyatının 7.5 TL'ye düştüğünü gören vatandaş ise balıkçının önünde kuyruk oluşturarak adeta yarış etti. Kısa sürede tezgahın defalarca yenilendiği balıkçıda 3 saatte toplamda 5 bin adet palamut balığı satıldı.

Fiyatların çok uygun olduğunu dile getiren İsmail Bayraktaroğlu isimli vatandaş "Şu boyda bir palamut gerçekten çok iyi fiyatta. Bedava yani şu fiyatlar. Ben palamut balığını devamlı alırım ama 12'den aşağıya alamıyordum. Bunu görünce şaşırdım. Bir de büyümüş, palamut bayağı bir büyümüş. Gerçekten iyi fiyat" dedi.

Bir başka tüketici, emekli aşçı Kemal Bayraktaroğlu ise "50 yıllık aşçıyım, en sevdiğim yemek budur. Fiyatlar çok güzel. 7 buçuk lira, çok iyi bir fiyat. 1 tanesi 1 kişiyi rahat doyurur, hatta yiyemez bile" ifadelerini kullandı.

Vatandaşların balığa rağbet gösterdiğini dile getiren balıkçı esnafı Eyüp Çelik "Vatandaşın ilgisi süper, herkes fiyatlardan razı. Dün 10 liraydı bugün 7,5'e düştü. Dahada düşecektir. Bir de yediğin şey organik, denizden mübrek çıkıyor. Herşeyden güzeli kaliteli. Vatandaş yesin, balığı bol yesin" dedi.

Herkesin balık yemesi için fiyatları düşürdüklerini dile getiren Kenan Yavuz ise "Görünen köye uzakta değil, anlatmaya gerek yok. 7 buçuk lira 1 kiloluk palamut. Bundan mayana, yemiyene akıl fukarası derim ben. Cenabı Allah'ın insanlara bir lütfu bu. Böyle devam edecek Allah nasip ederse. Deniz bu yıl bereketli, inşallah böyle devam eder. İnşallah bu yıl herkes balığa doyar. Gerisini de artık tavukçular, kasaplar düşünsün. Fiyatı nasıl çıkaracaklarını değil de nasıl düşüneceğini düşünsünler bence" şeklinde konuştu.