Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 14-10-2020 19:58   Güncelleme : 14-10-2020 19:58

Rize'de Rögardan İnsan Çıktı

Rize'de kaçırıldığını iddia eden bir adam rögardan çıktı. İtfaiye ve polis ekipleri yardımıyla rögardan çıkarılan adam Rize Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Rize'de Rögardan İnsan Çıktı

Olay merkeze bağlı Piriçelebi Mahallesi’nde meydana geldi. Sokakta seyyar satıcılık yapan bir vatandaş rögar kapağından ses geldiğini duyarak kapağın yanına gitti. Kapağın altından ‘kurtarın beni’ şeklinde ses duyan vatandaş hemen polisi ve itfaiyeyi aradı. Olay yerine gelen ekipler rögar kapağını kaldırarak içerisinde ki 30 yaşındaki E.D.’yi bulunduğu yerden çıkardı.


Olay anında orada olan ve E.D.’nin ‘Beni kaçırdılar’ dediğini duyduğunu dile getiren Mustafa Beşiktepe “Ben burada kestane satıyordum. Adam oradan kapağa vurdu ‘Kurtarın beni’ diye. Bende hemen ekiplere haber verdim. Ekipler geldi kurtardı onu. ‘Kaçırdılar beni’ dedi, gerisini bilmiyorum. Buradan girme şansı yok. Kesin başka bir yerden girdi” ifadelerini kullandı.


Rögarın içerisinden çıkartılan E.D. Rize Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken polis olayla ilgili inceleme başlattı.


Öte yandan durumdan şüphelenen vatandaşlar olay yerinden giden ekiplerin ardından rögar kapağını yeniden açarak başka kimsensin olup olmadığını cep telefonları flaşlarıyla ve bağırarak kontrol etti.