Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 30-10-2020 15:36   Güncelleme : 30-10-2020 15:36

Rize'den Mesut Yılmaz'ın Mezarına Toprak Gönderilecek!

Rize’de hemen herkes ile bir anısı olan Eski Başbakan için Rize’nin çeşitli yerlerinden toplanan topraklar İstanbul’da ki kabrine atılmak üzere İstanbul’a gönderilecek.

Rize'den Mesut Yılmaz'ın Mezarına Toprak Gönderilecek!

Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın rahmetli olana kadar Rize ile ilgili kendisi ile görüştüğünü dile getiren Rize Valisi Kemal Çeber “Ülkemiz çok değerli bir devlet adamını, Rizemiz ise çok sevdikleri bir hemşehrilerini, evlatlarını ebediyete uğurluyorlar. Sayın Başbakanımız gerçekten Rize’de çok sevilir, çok hürmet edilir. Rizeliler sayın başbakanımıza kendi evlatları olarak değer verirler. Sayın başbakanımız da Rize’yi çok severdi, bize onu hissettirirdi. Ben Rize’de göreve ilk başladığımda telefon açtığında hem Rize’de ki anılarından biraz sohbet ettik, hem de Rize’de ki bütün faaliyetleri yakınan nasıl takip ettiğini bize hissettirdi. Bir devlet adamı nezaketi ile bunu hissettirdi. Her görüşmesinde de kısa zaman içerisinde Rize’ye gelmek istediğini, bizleri ziyaret etmek istediğini, Rize’yi gezmek istediklerini büyük bir içtenlikle ifade ederdi. Ama Rize’ye gelmek nasip olmadı, Rabbimize yürümek nasip oldu.

Rize’nin her bölgesinden alınacak toprakların Eski başbakan Mesut Yılmaz’ın kabrine koyulmak üzere İstanbul’a gönderileceğini dile getiren Vali Çeber “Arkadaşlarla görüştük, talimatlarımızı ilettik. Rize’nin her tarafından toprak toparlayacağımız toprakları ailesi de bize müsaade ederse kabrine koymak üzere İstanbul’a göndereceğiz. Yani mezarında Rize toprağının da olmasına gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.