Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 01-10-2020 14:40   Güncelleme : 01-10-2020 14:40

Rizeli Araştırmacı Yazar Recep Koyuncu Askıda Kitap Projesini Sürdürdü!

Rize’de İmam olarak görev yaparken sosyal faaliyetleriyle ilgi çeken Araştırmacı ve Yazar Recep Koyuncu 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda ücretsiz kitap dağıttı.

Rizeli Araştırmacı Yazar Recep Koyuncu Askıda Kitap Projesini Sürdürdü!

Haber: İsmet Kösoğlu

2006 yılında kurulan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği faaliyeti kapsamında bugüne kadar 9 kez binlerce sayıda ücretsiz kitap dağıttıklarını söyleyen Araştırmacı, Yazar Recep Koyuncu ‘’Askıda kitap projesiyle, dostlardan temin ettiğim kitapları halka ücretsiz dağıtıyorum. Bu dağıtımda yaş, cins ve ırk ayırımı yok her isteyene her yaşta okura okuması için ücretsiz dağıtıyorum ve böyle dağıtımlarımız daha da devam edecek. Çınar Derneği eğitim ve kültüre katkı amacıyla kurulmuş ve 2006 yılından bu yana faaliyetine devam ediyor. Bugün Demokrasi Meydanı'nda Askıda Kitap projesinin 10.sunu düzenledik. İlgi gösteren çok" dedi.

Araştırmacı-Yazar Recep Koyuncu, bizzat kendi eliyle öğrencilere ve vatandaşlara ücretsiz kitap dağıtımını gerçekleştirdi. Rize'de herkes tarafından aykırı bir insan olarak tanınan, din adamı olarak yaptığı görevinin haricinde Rize tarihine ve kültürüne verdiği yüzlerce eser ile bilinen Araştırmacı yazar Recep Koyuncu’nun bu çalışması takdirle karşılandı.