Rizeli gazeteci İsmail Saymaz'a terör soruşturması

Murat Bircan'ın eşi Arzu Bircan'ın FETÖ itirafçısı ve şüphelisi olduğunu belgeleriyle yazan Rizeli Gazeteci İsmail Saymaz'a Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca soruşturma başlatıldı.

Asayiş
Giriş Tarihi : 10-05-2022 18:05   Güncelleme : 10-05-2022 18:26
Rizeli gazeteci İsmail Saymaz'a terör soruşturması

Hakim Bircan'ın eşi Arzu Bircan'ın 15 Temmuz'dan sonra FETÖ itirafçısı ve şüphelisi olduğunu Rizeli gazeteci İsmail Saymaz belgeleriyle yazmıştı. Murat Bircan'ın eşinin 'FETÖ itirafçısı ve şüphelisi' olduğunu ortaya çıkaran İsmail Saymaz hakkında soruşturma başlatıldı. Avukat Aslı Kazan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Saymaz hakkında Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Kazan'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Türk yargısının alacakaranlık kuşağı. Gezi Davasında Osman Kavala’ya ve Taksim Dayanışmasına ceza yağdıran heyette kendisi teşkilattan AKP’li eşi Cemaat şüphelisi hakim bulunması sorun değil ama bunu haber yapmak suç. Delilsiz dayanaksız Gezi Davasında oyçokluğu ile verilen hukuka aykırı kararın altına imza atan AKP’den aday adayı olmuş üye hakimin eşi hakkındaki FETÖ soruşturmasını belgeye dayalı haberleştiren İsmail Saymaz hakkında Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca soruşturma başlatıldı" ifadelerine yer verildi.

Rizeli gazeteci Saymaz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Gezi Parkı Davası’nda AK Parti’den aday adayı olmuş hakimin eşinin FETÖ’den şüpheli olduğunu ve ifade verdiğini yazdığım için hakkımda terör soruşturması başlatıldı. Perşembe günü avukatımla ifadeye gideceğim" ifadelerine yer verildi.

Flash53 AdminFlash53 Admin

YORUMLAR