Yaşam
Giriş Tarihi : 04-06-2022 18:25   Güncelleme : 04-06-2022 18:35

Rizeli Rambo Sönmez Yıkılmaz, son yolculuğuna uğurlandı

Türk sinemasının Rambo’su olarak bilinen ve geçtiğimiz gün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Sönmez Yıkılmaz, memleketi Rize’de kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı

Rizeli Rambo Sönmez Yıkılmaz, son yolculuğuna uğurlandı

Yeşilçam filmlerinde yardımcı oyuncu olarak görev alan, Türk sinemasının 'Rambo' lakaplı oyuncusu Sönmez Yıkılmaz (77) geçtiğimiz gün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Işıkçı olarak başladığı Sinema hayatında yardımcı rollerde de yer alarak kendini gösteren Yıkılmaz, aksiyon sahnelerinin vazgeçilmez ismi haline gelmişti. Dün Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Rize’ye getirilen Yıkılmaz, Merkez Sahil Camii’nde ikindi namazını müteakiben kılınan Cenaze namazının ardından Dalyan Mahallesi’nde toprağa verildi.

Rize Protokünden hiç kimsenin katılmadığı Yıkılmaz'ın cenazesine siyasetten ise yalnızca MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, sanat dünyasından ise yalnızca eski dostu Ali Güney katıldı. Yıkılmaz hayranları ve Rizeli hemşehrilerinin katıldığı cenazeyle son yolculuğuna uğurlandı.
 

AdminAdmin