Sanat
Giriş Tarihi : 29-08-2021 17:51   Güncelleme : 29-08-2021 18:02

Rizeli Sanatçı Recebim'den zehir zemberek İmdat Sütlüoğlu açıklaması

Rizeli Sanatçı Recebim, dönemin ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ile tartışmaya girdiğinden ötürü Rize'de hiç bir konsere davet edilmediğini dile getirerek "Hakkım da İmdat Sütlüoğlu’na helal değildir" ifadelerini kullandı.

Rizeli Sanatçı Recebim'den zehir zemberek İmdat Sütlüoğlu açıklaması

Canlı yayın programında ÇAYKUR’un yerel bir sanatçıya klip için destek vermemesini eleştirdiği için Rize’de konserlere çağırılmadığını dile getiren Recebim “Hüseyin Erbaş vardı rahmetli. Rize’mizin abilerinden, kemençesinden bir şeyler ortaya koymaya çalışan bir adamdı. Savaşan bir adam. Zoruma gitmişti, ‘Abi çaya bu kadar türküler yazıyorsun, çayımızı güzel bir şekilde ifade ediyorsun hem de bizim şivemizle klip falan bir şey yok mu?’ dedim. Hüseyin abi de izin vermediler falan dedi. Bende onun için bir laf söylemiştim canlı yayındayken. O zamanlar ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu beydi. Bize o zamanlar kafayı takmış ‘Sen nasıl böyle bir şey söylersin’ diye. Hâlbuki kötü bir şey demedim. Koskoca ÇAYKUR senin bir klipini mi çekmez dedim. Bu olaydan başladı bunlar. Tabii tartıştık bayağı adam bizi her taraftan sildi. Bütün sebebi de o adamdır. Hakkım da İmdat Sütlüoğlu’na helal değildir” ifadelerini kullandı.

Rize’ye şimdiye kadar 1 kez konsere geldiğini hatırlatan Recebim sitem ederek “Net olacağız dedik, net konuşuyorum. Öyle hacca gitmekle olmuyor bu işler. Umre’ ye gitmekle de olmuyor. İnsanları kandırmakla da olmuyor. Böyle bir sürü haklar yenmiştir. Ben Rizeliyim, 21 yıldır profesyonel sanat yapıyorum. En iyilerinden bir tanesiyim. İnsan Rize’ye bir kez mi konsere gelir? 48 yaşımıza geldik bir kez gelmişiz memleketimize. O benim ayıbım değil, Rizeli sevenlerimin ayıbı da değil. Onu da üst taraftakiler düşünsün. Onlara illa Çinlilerin yaptığı gibi el birleştirip eğilecek miyiz? Biz Çinli değiliz. Yani dediğim gibi bizim üst tabakalarda bir sıkıntı var. Bu da artık kibirden mi kaynaklanıyor nerden kaynaklanıyor bilmiyorum. Önce insan olacağız, sonra adam olacağız, ondan sonra sanat yapacağız. Faydamız dokunacak diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.