Ekonomi
Giriş Tarihi : 31-03-2021 14:00   Güncelleme : 31-03-2021 14:04

Rize'nin Çay Bardağı Rekorlar Kitabına Girecek

Rize’nin yapımı hızlı bir şekilde devam eden vizyon projesi ‘Çay Çarşısı’ büyüklüğüyle Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye aday oluyor.

Rize'nin Çay Bardağı Rekorlar Kitabına Girecek

Çay bardağı figürü ile Rize’nin vizyon projesi olan Çay Çarşısı’nda çalışmalar aralıksız devam ediyor. Tamamlandığında içerisinde çayın serüvenini anlatan müze ve 13D sinema salonuyla hizmet verecek olan Çay Çarşısı 29 metrelik devasa çay bardağı ile hem Rize’nin sembolü olacak hemde Guinness Rekorlar Kitabı’na girecek. 

Projenin Ağustos ayında tamamlanmasını hedeflediklerini dile getiren Rize Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, tamamlana kadar Guinness Rekorlar Kitabı’na başvurularını yapacaklarına belirterek “Projemizde son safhaya doğru yaklaşıyoruz. Maksimum 4 ay içerisinde projeyi tamamlamış olacağız. Bardağımızın dış giydirmesi, ışıklandırması ve içerisindeki fonksiyonel alanlar olarak Allah nasip ederse 1 Ağustos’ta bitirmiş olmayı planlıyoruz. Guinness Rekorlar Kitabı’na başvurumuzu yapacağız. Dünyanın en büyük çay bardağı olarak. Şekil olarak, ince belli, Türk Çayı’nın sembolü olabilecek bir bardak şeklinde. Araştırmalarımıza göre dünyada bu denli büyüklükte bir çay bardağı yok” dedi.