Spor
Giriş Tarihi : 17-11-2020 14:32   Güncelleme : 17-11-2020 15:19

Rizespor Hatay'a bileniyor!

Süper Lig'de ki son 3 karşılaşmadan 3 puanla sahadan ayrılan Çaykur Rizespor, deplasmanda karşılaşacağı Atakaş Hatayspor hazırlıklarını sürdüren sürdüren Çaykur Rizespor’un orta saha oyuncusu Godfred Donsah, ‘Çok iyi ortamımız var şu anda ve çok iyi hazırlandık’ ifadelerini kullandı.

Rizespor Hatay'a bileniyor!

Hazırlıklarını Mehmet Cengiz Tesislerinde sürdüren Çaykur Rizespor’un orta saha oyuncusu Godfred Donsah Ligde bay geçtikleri hafta ve sonrasında gelen Milli Maç arasıyla birlikte, 3 haftalık arayı iyi değerlendiklerini ve çok iyi hazırlandıklarını dile getirerek “Bu zamana kadar çok iyi bir sezon geçirdik. 3 haftalık ara da bizim için faydalı oldu. Çünkü farklı kulüplerden gelen çok fazla oyuncu bir araya geldi bu takımda. Birbirimizi daha iyi tanıma ve daha iyi bir ortam yakalamamız anlamında bu 3 haftalık antrenman süreci bize faydalı oldu. Çok iyi ortamımız var şu anda ve çok iyi hazırlandık” dedi.

Bir orta saha oyuncusu olarak skora daha fazla katkı sağlamak için mücadele edeceğini sözlerine ekleyen Donsah “Bireysel anlamda daha fazla gelişebileceğimi düşünüyorum. Takım arkadaşlarımı tanıma adına günbegün daha iyiye gidiyorum. Onları tanıdıkça sahada bazı şeyler otomatikleşecektir. Bir orta saha oyuncusunun skora daha fazla katkı yapması gerekir. Bende bunu önümüzdeki maçlarda geliştirmeye daha da gayret edeceğim. Hem daha fazla asist hem de daha fazla gol atmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Çaykur Rizespor’da kendisini evinde gibi hissettiğini dile getiren başarılı orta saha oyuncusu Donsah “Ben burada kendimi evimde gibi hissediyorum. Burada Gana’da ki gibi bir zihniyet var diyebilirim. Çok yakın davranıyor herkes birbirine ve özellikle kulüp içerisinde de herkes yardımcı olmaya çalışıyorum birbirine. Şehir de zaten kulübümüze çok yakın, antrenman sonrasında tesisten çıkınca yürüyüş yapmak için ya da ufak bir gezinti yapmak için şehir merkezine gidebiliyorum. Kendimi burada evimde gibi hissediyorum” dedi.

Takımı Çaykur Rizespor ile aynı puanda olanlardan daha çok üst sıralarda olanları düşündüğünü ve onarlı takip ettiğini dile getiren Donsah “Biz daha çok kendimize odaklanış durumdayız ve bizim üst sıralarımızda yer alan takımlara bakıyoruz. Kimin bizimle aynı puanda olduğu bizi çok ilgilendirmiyor. Biz kendi gücümüzün farkındayız, neler yapabileceğimizi de biliyoruz. Bunları da geliştirmek için çalışıyoruz zaten. O yüzden önemli olan bizim ne yapabileceğimiz. Rakiplerin ne yaptığını açıkçası çok umursamıyorum. Önümüze bakıyoruz, üst sıralara bakıyoruz. Onların bizi daha çok düşünmesi lazım bizim onları düşündüğümüzden” şeklinde konuştu.