Spor
Giriş Tarihi : 19-12-2020 20:43   Güncelleme : 19-12-2020 22:07

Rizespor Sosyal Bombayı Patlattı, Çaykur Rizespor Sosyal Sessiz!

Rizespor taraftarlarının oluşturduğu ‘RizesporSosyal’ sayfası yaptığı paylaşımla skandal bir iddiada bulundu. 

Rizespor Sosyal Bombayı Patlattı, Çaykur Rizespor Sosyal Sessiz!

Paylaşımda Trabzonspor Reizepor karşılaşmasını hakemi Ali Şansalan’ın karşılaşmanın 2. Yarısında Trabzonlu yöneticilerin baskısı altında kaldığı dile getirildi. Paylaşımda ayrıca devre arasında Trabzonspor yöneticilerinden güç alan oyuncularında hakemin üzerine giderek baskı uyguladığı iddiası da yer aldı. 

Ayrıca iddialar arasında Trabzonsporlu bir yöneticinin penaltıyı işaret ederek 'Bunu Hasan Kartal bile çalmaz' demesi üzerine Çaykur Rizepsor Kulüp Başkanı Hasan Kartal ile kısa süreli bir tartışma yaşandığı yer aldı.

Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:
"1-    Teknik direktör #StjepanTomas'ın "Tunay'ın pozisyonu var. Net penaltı ve kırmızı kart. 2. golden önce el var. Ondan sonra kaybediyoruz. Zaten devre arası belliydi. Koridorlarda Trabzon tarafında çok büyük baskı vardı" açıklamasından da anlaşılacağı üzere maçın ikinci yarısında HAKEM SATIN ALINDI!

2-    Olaylar nasıl gelişti? #Rizespor'umuzun kazandığı penaltıda #Trabzonspor yöneticileri "böyle penaltı mı olur, bu düdüğü Rizespor başkanı (#HasanKartal) bile çalmaz" ifadelerini kullandı! Bu konuşma üzerine başkan Kartal ile kısa süreli bir gerginlik yaşandı.
3-     Devre arasında hakemler koridora giderken TS yönetimi orta hakem #AliŞansalan'a ağır bir şekilde yüklendi. Konuşmalar arasında "Eve nasıl gideceksin, çoluğunun çocuğunun yüzüne nasıl bakacaksın" şeklinde ifadeler kullanıldı. Bundan yüz alan TS oyuncuları da aynı şekilde hakemin üzerine gitti!
4-     Ocak ayında Türkiye Kupası maçında TS ile #Denizlispor arasında oynanan maçta #Nwakaeme'ye kırmızı kart gösteren aynı hakem maçtan önce Trabzon medyası tarafından sert eleştirilere maruz kalmıştı.
5-    Devre arasında hakemlere sözlü eylemde bulunan TS yöneticileri bir anda protokolden kayboldular! Bu sırada neler yaşandı bilmiyoruz.
6-    TS'nin penaltı kazandığı pozisyonda yönetimimiz duruma tepki gösterdi. Bu sırada TS yöneticilerinin kendi aralarında "Penaltı yok" söylemleri duyuldu.
7-    Maçın ikinci yarısında #FernandoAndrade'nin sarı kart gördüğü pozisyonda oyunu soğutan hareketler yaptığını maçı izleyen herkes gördü. Duran toplarda ve taçlarda oyunun hemen başlamasına engel olan Şansalan, kupa maçında aldığı Trabzon'un şansını RİZESPOR maçında geri iade etti!
8-    Oyun sırasında #MykolaMoroziuk'un ise Türkçe küfür ettiği, yöneticilerin ise "şimdi cezalı olma sırası mıydı" şeklinde ifadeleri oldu.
9-    Yedek kulübesinde ise 2-1'den sonra ısınan oyuncular ve teknik heyet "Bu hakemle ne konuşuldu, bu nasıl maç yönetmek" şeklinde ifadeler kullanıldı!
10-    Devre arasında Ali Şansalan Rizespor'un lehine olan skoru verdiği skandal kararlar ile Trabzonspor'un lehine çevirmiştir”

Öte yandan Çayur Rizspor’un sosyal medya hesaplarından henüz bir tepki gösterilmezken, kulüp sessizliğini koruyor.