Asayiş
Giriş Tarihi : 10-08-2021 00:31   Güncelleme : 10-08-2021 00:34

Rize'yi sel yine vurdu!

Rize’de şiddetli yağış sel ve heyelanlara neden oldu.

Rize'yi sel yine vurdu!

Rize’de öğlen saatlerinde başlayan şiddetli sağanak yağış nedeniyle derelerin debisi yükselince Salarha vadisinde dere karayoluna taştı. Kara yolundan akan dere nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Merkeze bağlı Muradiye beldesinde ise yer yer şiddetli yağışlar nedeniyle kopmalar yaşandı. Kopmalar nedeniyle tehlike altında olan evler ise güvenlik önlemi amaçlı tahliye edildi.

Yağmurdan korktuğu için evi tahliye etmek zorunda kaldığını dile getiren Hatice Baş isimli vatandaş “Yağmur ilk başta az yağıyordu. Ama öğleden sonra saat beş gibi bir anda yoğunlaştı. Dere taş, kütük ne varsa önüne alıp götürüyor. İnsanlar yağmurlu günlerde burada yaşamaya korkar oldu. Üstten aşağıya doğru yüklü bir şekilde gelen su evin altına birikti. Eve girmeye korkuyorum. Ev kopup gidecek diye korkuyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum” dedi.

Köylerinde 25 hanenin kokru nedeniyle evini terk ettiğini dile getiren Muradiye Beldesi’ne bağlı Kömürcüler Mahallesi Muhtarı Ekrem Yazıcı “Bugün saat 17.00 sularında başlayan yağmur köyü etkisi altına aldı. Mahallede 25 hane evden çıktı. Biz büyüklerimizden yardım bekliyoruz” dedi.