Siyaset
Giriş Tarihi : 13-04-2021 20:12   Güncelleme : 13-04-2021 20:20

Selim Metin'in Neden İstifa Ettiği Noktasında Büyük İddia!

MHP’li başkanın istifasının altındaki sır perdesi aralanıyor.

Selim Metin'in Neden İstifa Ettiği Noktasında Büyük İddia!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Derepazarı Adayı olarak 31 Mart 2019 seçimlerine katılan ve AK Parti’nin adayına karşı kazanarak belediye başkanı olan Selim Metin, partisinden istifa etti.

Herkes istifasının sebebini öğrenmeye çalışırken Flash53 ekibi büyük bir iddiaya ulaştı. İddiaya göre Başkan Selim Metin’in AK Partili yetkililer ile görüşerek, geçişini garantiye aldıktan sonra istifasını verdiği öğrenildi.

Cumhur ittifakının tarafları olan MHP ve AK Parti’nin aralarında yapmış olduğu anlaşmaya göre kendi aralarında belediye başkanı geçişlerinin olmaması kuralına da Rize’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi olması münasebetiyle MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin duruma göz yumabileceğinin Metin’e söylendiği iddia edildi.

Öte yandan Derepazarı Belediyesi’nde MHP’den seçilerek görevini sürdüren 2 meclis üyesinin de istifa ederek Selim Metin ile birlikte AK Parti’ye geçeceği, böylelikle belediye meclisinde ki çoğunluğun bu şekilde AK Parti’ye geçeceği de istifa öncesinde yapılan planın içerisinde yer aldığı iddia edildi.