Süper Lig'e Yükselen Rize Belediyesi'ne Rize'de bir acayip karşılama!

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisinde HDI Sigorta Yalova VIP 3 kez üst üste mağlup ederek Süper Lig'e yükselen Rize Belediyesi Kadın Basketbol takımı için ayrılan otobüs 'Başka bir programa yetişeceği' gerekçesiyle merkezde boşaltılınca sporcular minibüs ile kamp merkezine gitmek zorunda kaldı.

Spor
Giriş Tarihi : 08-05-2022 21:30   Güncelleme : 08-05-2022 21:42
Süper Lig'e Yükselen Rize Belediyesi'ne Rize'de bir acayip karşılama!

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisinde HDI Sigorta Yalova VIP’i seride 3-0 ile geçerek play-off şampiyonu olan ve Süper Lig’e yükselen Rize Belediyesi, Yalova’dan döndüğü Rize’de az sayıda taraftarlar tarafından karşılanırken Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait otobüsün sporcuları ve eşyalarını ‘Başka bir programa gideceği’ gerekçesi ile belediye önünde indirmesi tepkilere neden oldu.

Rize Belediyesi, Yalova 90. Yıl Spor Salonunda oynanan Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisi üçüncü maçında HDI Sigorta Yalova VIP’i 70-62’lik skorla mağlup etti ve seride durumu 3-0’a taşıyarak play-off’u şampiyon olarak tamamladı. 2022-2023 sezonunda Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde mücadele etmeye hak kazanan Rize Belediyesi, şampiyonluk maçının ardından kente döndü. İyidere ilçesinde az sayıda taraftarlar tarafından coşku ile karşılanan Rize Belediyesi ekibi, taraftarlarla birlikte konvoy halinde kent merkezine geldi. Rize Belediyesi binası önünde sporcuların aileleri ile az sayıda taraftarların karşıladığı Rize Belediyesi ekibi burada otobüsten inerek taraftarlarla şampiyonluk sevincini kutladı. Sporcular ve teknik ekip taraftarlarla birlikte horon oynadı.

Otobüsten indirildiler, eşyalarını kucaklarında taşıdılar
Öte yandan Rize Belediyesi sporcular kendilerine tahsis edilen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait otobüs ile Rize’ye geldi. Rize Belediyesi önünde taraftarların karşıladığı takımı beklemeyen otobüs ‘Rize’ye geç geldiği ve otobüsün başka bir programa gideceği’ gerekçesiyle sporcuları ve eşyalarını belediye binası önünde indirdi. Sonrasında Rize’ye Süper Lig gururunu yaşatan sporcular başka bir araçla, eşyalarını kucaklarına alarak kamp yaptıkları Salarha Sporcu Kamp Eğitim Merkezine hareket etti.

Rize Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Basketbol Süper Ligi'ne yükseldi

Rize Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Basketbol Süper Ligi'ne yükseldi

Rize Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Basketbol Süper Ligi'ne yükseldi
 

AdminAdmin

YORUMLAR