Biyografiler
Giriş Tarihi : 28-05-2021 20:52   Güncelleme : 28-05-2021 20:52

Tahir Kıran Kimdir?

Rizeli Tahir Kıran kimdir, Tahir Kıran, Tahir Kıran Fenerbahçe, Tahir Kıran Aziz Yıldırım, Çaykur Rizespor Tahir Kıran, Tahir Kıran Çaykur Rizespor'a ne zaman üye oldu?

Tahir Kıran Kimdir?

Aslen Rize’nin Derepazarı ilçesinden olan Tahir Kıran’ın, bir çok Rizelinin ekmek kapısı da olan Kıran Denizcilik/ Kıran Holding/Kıran Fishing’in kurucu yönetim kurulu başkanı Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Turgut Kıran’ın en büyük oğlu olduğu bilinmektedir.

1984 yılından bugüne baba mesleği olan denizcilik ile uğraşan ünlü armatör Tahir Kıran aynı zamanda Fenerbahçe ile de adından sıkça söz ettirdi. Kıran ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu’nda da yıllarca görev yaptı.

1999 - 2000 yılları arasında Fenerbahçe A.Ş.’nin alt yapı derneğinde ikinci başkan olarak görev yapan Rizeli Tahir Kıran 2002 - 2003 yıllarında Fenerbahçe Alt Yapı İcra Komitesi Başkanlığı görevini de yaptı.

Kıran aynı zamanda 2006 yılı Ocak ayında Federasyon Seçimlerinde de Haluk Ulusoy’un listesinde yer aldı. 2008 yılında Futbol Federasyonu’nda Tesislerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev alan Tahir Kıran bu kez Fenerbahçe A.Ş. Başkanı Aziz Yıldırım ile ters düştüğünden Fenerbahçe’den ihraç edildi.

Rizespor Spor Kulübü delegesi olarak Türk Futbol içinde yer almaktadır. Tahir Kıran Çaykur Rizespor'a ne zaman üye oldu? sorusunun yanıtı ise henüz belli değildir.

Evli ve iki kız bir erkek babasıdır.