Spor
Giriş Tarihi : 14-06-2021 13:47   Güncelleme : 14-06-2021 14:23

Tahir Kıran: ″Rizespor’da bu şerefli makama aday olma onurunu yaşamaya karar verdim″

Rizeli Armatör Tahir Kıran, Çaykur Rizespor’un 19-26 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan kongrede Rizespor’un başkanlığına adaylığını açıkladı.

Tahir Kıran: ″Rizespor’da bu şerefli makama aday olma onurunu yaşamaya karar verdim″

Tahir Kıran, Çaykur Rizespor için başkan adaylığını açıkladı. Kendisine yönelik başkanlık çağrılarına kayıtsız kalmadığını dile getiren Kıran, "Son yıllarda sürekli olarak hemşerilerimden, Rizespor taraftarlarından ve de camiamızdan başkan olmam konusunda büyük bir talep görmekteyim. Bu gerçekten çok onur ve gurur verici. Rizespor Başkanlığı, her Rizelinin gurur duyacağı, gönülden isteyeceği şerefli bir makamdır. Bugüne kadar maddi manevi hiçbir desteği esirgemediğim, memleketimin medarı iftiharı Rizespor’a henüz zamanı gelmediği için başkan olmayı düşünmediğimi, iki kez basın açıklaması yaparak duyurmama rağmen bu teveccüh her geçen gün artarak devam etti. Rize ile adım öylesine özdeşleşmiş durumda ki, bu ısrarlı teveccüh karşısında ben de Rizespor’a hizmet borcum olduğunu ve artık zamanının geldiğini düşünüyorum. Bu nedenle 19-26 Haziran 2021 tarihinde yapılacak genel kurulda bu şerefli makama aday olma onurunu yaşamaya karar verdim" ifadelerini kullandı.

Rizespor’un başarısı için mücadele edeceklerini ve bu başarıyı ise zamana taşıyacaklarını dile getiren Tahir Kıran, "İnşallah genel kurul teveccüh gösterip bu şanlı görevi bize verirse çözüm üretebilecek güçlü bir kadro ile başarılı yıllar için geliyoruz. Rizespor için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan hiçbir hemşerimin şüphesi olmasın. Bu camianın menfaatlerini ön planda tutmak ve geleceğini inşa etmek amacıyla yola çıktık. Rizespor’u sadece Rize iline sıkışıp kalmaktan kurtaracağız ve bu büyük camiayı zamana taşıyacağız. Sadece Rize’de değil tüm dünyada yaşayan Rizeli hemşerilerimin de büyük desteğini alarak köklü bir değişim ve yenilikçi bir anlayış için çıktığımız bu yolda, hem saha içinde hem saha dışında muvaffak olarak Rizespor’u zamana taşıyacağımıza kalben inanıyorum" dedi.

 Tahir Kıran Kimdir?
Rizeli Tahir Kıran kimdir, Tahir Kıran, Tahir Kıran Fenerbahçe, Tahir Kıran Aziz Yıldırım, Çaykur Rizespor Tahir Kıran, Tahir Kıran Çaykur Rizespor'a ne zaman üye oldu?

Aslen Rize’nin Derepazarı ilçesinden olan Tahir Kıran’ın, bir çok Rizelinin ekmek kapısı da olan Kıran Denizcilik/ Kıran Holding/Kıran Fishing’in kurucu yönetim kurulu başkanı Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Turgut Kıran’ın en büyük oğlu olduğu bilinmektedir.

1984 yılından bugüne baba mesleği olan denizcilik ile uğraşan ünlü armatör Tahir Kıran aynı zamanda Fenerbahçe ile de adından sıkça söz ettirdi. Kıran ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu’nda da yıllarca görev yaptı.

Tahir Kıran Kimdir?

1999 - 2000 yılları arasında Fenerbahçe A.Ş.’nin alt yapı derneğinde ikinci başkan olarak görev yapan Rizeli Tahir Kıran 2002 - 2003 yıllarında Fenerbahçe Alt Yapı İcra Komitesi Başkanlığı görevini de yaptı.

Kıran aynı zamanda 2006 yılı Ocak ayında Federasyon Seçimlerinde de Haluk Ulusoy’un listesinde yer aldı. 2008 yılında Futbol Federasyonu’nda Tesislerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev alan Tahir Kıran bu kez Fenerbahçe A.Ş. Başkanı Aziz Yıldırım ile ters düştüğünden Fenerbahçe’den ihraç edildi.

Rizespor Spor Kulübü delegesi olarak Türk Futbol içinde yer almaktadır. Tahir Kıran Çaykur Rizespor'a ne zaman üye oldu? sorusunun yanıtı ise henüz belli değildir.

Evli ve iki kız bir erkek babasıdır.