Spor
Giriş Tarihi : 24-12-2020 00:12   Güncelleme : 24-12-2020 00:12

Taraftar Gurupları Operasyonu Üstlenmedi!

Çaykur Rizespor’un en büyük taraftar gurubu 53.Kolordu, geçtiğimiz akşam sosyal medyada başlatılan ‘TekÇareİstifa’ hashtagını eleştirerek ‘Kişisel çıkarlarını kulübün çıkarlarından üstün tutarak yangına körükle gidenlerin her zaman karşısında olacağımızı bilmelerini isteriz’ dedi.

Taraftar Gurupları Operasyonu Üstlenmedi!

Çaykur Rizespor kulüp başkanlığını Metin Kalkavan’ın yaptığı dönemleri hatırlatan 53. Kolordu “Geçmişi bilmeyene veya unutanlara hatırlatmakta fayda var. Bu taraftar Metin Kalkavan başkanlığı zamanında deplasmana bile gidemiyordu. Kendi imkanlarıyla gitse sahip çıkılmıyordu nasıl geldiler ise öyle başlarının çaresine baksınlar deniyordu. Tribünde taraftar sayısı az, yönetimle taraftar arasında uçurum vardı. O günleri bilen taraftar bugünlere şükrediyordur. Şuan bile sadece sportif başarısızlığa tepki vermemiz Rizespor taraftarının nerden nereye geldiğini gösteren en somut örnektir” ifadelerine yer verildi.

Sosyal medya üzerinden bir algı operasyonu üretildiğini dile getiren taraftar gurubu 53.Kolordu açıklamasında şu ifadelere yer verildi;  
“Takımımız hala daha taraftarımızın istediği oyunu ve skorları bulabilmiş değildir. Tabi ki bunun sorumluları vardır ve gereği yapılacaktır. Bu kriz ortamını fırsata çevirmeye çalışan hangi emellere hizmet ettiği belli olmayan ve bazı kardeşlerimizin Rizespor sevgisi sömürerek amaçlarına ulaşmaya çalışan parazitler ortalıkta dolaşmaktadır. Kişisel çıkarlarını kulübün çıkarlarından üstün tutarak yangına körükle gidenlerin her zaman karşısında olacağımızı bilmelerini isteriz. Özellikle sosyal medya üzerinden takıma yön vermeye çalışan bu kişilerin, takımın gerçek sözcüsü taraftar grupları olduğunu bilmesini isteriz. 

Yönetimin içinde bir kaç kişi dışında diğer yöneticilerin ne yaptığını neyle uğraştıklarını biz taraftar grubumuz olarak merak ediyoruz. Rizespor'un hakkını aramak o koltukta oturan herkesin birinci görevidir. Eğer bu durumda acizseniz o koltuklarda oturmaya hakkınız yoktur. Rizespor kulübü birlik ve beraberliğin olması gereken şehrimiz en büyük marka değeridir. Bu birlik beraberliği bozan her kim varsa kulüpten biran önce uzaklaştırılması gerektiğine inanıyoruz. Oyuncu grubu içinde ve kulüp içinde kutuplaşmaları sağlayanlar ve buna engel olamayanlar görevinden ayrılması Rizespor'a yapılacak en büyük hizmettir”