Trabzonlu olduğunu iddia eden şahıstan Rizelilere ağır hakaret

Trabzonlu Mehmet T isimli şahıs Tik Tok uygulaması üzerinden yaptığı paylaşımda Rizelilere ağır hakarette bulundu. Kısa sürede gündem olan paylaşım, Rizeliler tarafından yoğun tepki gördü.

Gündem
Giriş Tarihi : 25-04-2022 00:32   Güncelleme : 25-04-2022 00:45
Trabzonlu olduğunu iddia eden şahıstan Rizelilere ağır hakaret

Haber: Kubilay Küçükmustafa

Yıllar önce futbol müsabakalarından iki şehir arasında olan gerginlik Rizespor taraftarları tarafından sineye çekilmiş olsa da Trabzonlu birkaç grup bu gerginliği sürdürüyor. En son Fenerbahçe’ye 6-0’lık farklı bir skorla mağlup gelen Rizespor taraftarı yaptığı tezahüratlarda sadece yönetim istifa deyip, Trabzonspor hakkında hiçbir tezahüratta bulunmamıştı. Fakat Trabzonspor taraftarları Adana Demirspor maçı galibiyetinden sonra Trabzon şehir merkezinde yaptığı kutlamada binlerce kişi ‘Rize Kümeye’ şeklinde tezahürat yapıp eğlenmişlerdi.

Bu tezahüratlara iki şehrin kardeşliğinin bozulmaması için Rizespor taraftarı hiçbir karşılık vermezken üstüne bir Trabzonspor taraftarı yeniden kışkırtıcı paylaşımda bulundu.

Rizeliler bu itici tezahüratlara aldırış etmese de Trabzonsporlu Mehmet T. İsimli şahıs “Bu Rizelilerin Trabzon ve Trabzonspor düşmanlığı nedir? Kıçı b*klular; tamam Fenerbahçelisiniz. Ruslardan kaçtınız Trabzon’a kadar geldiniz, burada Rusları biz durdurduk. Ne istiyorsunuz oğlum, illa gelip toprağınızı Trabzon’a mı katalım lan?” şeklinde bölücü ifadelerde bulundu.

Rizeliler iki şehrin arasındaki kardeşliğin devam etmesi adına Mehmet T. İsimli şahsın hakaretlerine de aldırış etmedi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR