Siyaset
Giriş Tarihi : 23-05-2021 15:14   Güncelleme : 23-05-2021 15:27

Türkkan'ı bu kez Çilo İnşaat yalandı

Rize’nin İkizdere ilçesini önceki gün ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e soru soran vatandaş hakkında İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın ortaya attığı iddiaları yalanladı.

Türkkan'ı bu kez Çilo İnşaat yalandı

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, kendisine ait sosyal medya hesabından Meral Akşener'e soru socağı sırada susturulan Havva Sevgen'in erkek akrdeşi İhsan Çilo'nun Cengiz İnşaat'ın taşeronu olduğunu dile getirmişti.

Yıllardır İstanbul'da faaliyet gösteren kendisine ait bir inşaat şirketi olduğunu belirten İhsan Çilo, iddiaların yalan olduğunu dile getirerek Türkkan'a karşı suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Kendisine ait Çilo İnşaat isimli şirketin, Cengiz İnşaat'ın taşeronluğunu yaptığını yalanlayan İhsan Çilo "O gün ise ablamla merkeze alışverişe indik. O sırada, Akşener kalabalık bir ekiple oraya geldi. Ablam Akşener'e soru sordu. Sayın Akşener'in ablama karşı dalga geçer tarzda verdiği cevaplarının ardından ablamı hem sosyal medyada hem de Meclis'te gündeme getirerek hedef yapan İYİ Parti Kocaeli Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan hakkında pazartesi günü suç duyurusunda bulunacağım. Milletvekili Türkkan sosyal medya hesabında benim burada bir inşaatın taşeronluğunu yaptığımı ifade ediyor ve bu yüzden provoke ettiğimizi söylüyor. Benim İstanbul'da Çilo isminde inşaat şirketim var. Yıllardır İstanbul'da inşaat işi yapıyorum. Ablam ise uzun yıllardır İstanbul'da modacı olarak çalıştı. Emekli olduktan sonra İkizdere'ye yerleşti. Güya ablamın saçı açıkmış, şimdi kapalı olarak oraya geldiğini söylediler. O şekilde fotoğraflarını yayınladılar. Ablamı provokatör, beni ise bir inşaatın taşeronu olarak lanse edip, provokatör olarak yansıttılar. Aslı astarı olmayan, araştırmadan, bilmeden böyle bir iftirayı bize atanlar hakkında suç duyurusunda bulunacak ve hakkımızı sonuna kadar arayacağız." dedi.

Öte yandan Lütfü Türkkan dünde Havva Sevgen'in AK PArtililerden para alarak bu işi yaptığına dair iddialarla yayınladığı görüntüdeki kişi de Sevgen'in öz oğlu Memet Tarık Sevgen çıkmıştı.

NE OLMUŞTU?

İhsan Çilo'nun ablası Havva Sevgen, "PKK ile iş birliği yapıyorsunuz. Buraya neden geldiniz? Cumhurbaşkanımızı Netenyahu'ya benzeterek ne demek istediniz? Amacınız nedir? Çocuk katilleriyle iş yapıyorsunuz, provokatörlük için geldiniz. Cumhurbaşkanımıza katil diyeni istemiyoruz" demişti. Bu sözlere öfkelenen Akşener, Sevgen'e; "Sus konuşma, işine bak, defol buradan" şeklinde cevap vermişti.