Asayiş
Giriş Tarihi : 06-08-2020 14:30

Vali Çeber Rize'de ki Kovit-19'lu Personeller İddialarına Cevap Verdi!

Vali Çeber Rize'de ki Kovit-19'lu Personeller İddialarına Cevap Verdi!

Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ve beraberindekiler denetimleri yerinde inceledi. Rize’de insan yoğunluğunun en yüksek olduğu caddelerinden olan Osman Karavin Caddesi’nde gerçekleşen denetimlerin ardından Rize'yi karıştıran 'Korona virüs nedeniyle karantinada olması gereken garsonlar zorla çalıştırılıyor' iddialarına cevap verdi.

 

Sosyal medyada ki bilgi kirliliklerine de değinen Rize Valisi Kemal Çeber, “Sosyal medyada Rize’de vaka sayılarının 750’lerde olduğu yazılıyormuş bu doğru değil. Bazı apartmanların karantinaya alındığı paylaşımları da doğru değil. Ama vaka sayılarımızın arttığı doğru. Hastalığın ciddiyeti de doğru." ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada hızla yayılan 'Lokantada Kovit-19 vakası çıktı' ve 'Karantinada olması gereken kişiler zorla çalışıtırılyor' iddialarına da değinen Çeber "Gelen ihbarlar üzerine kurum kurum, her yere bakıldı. Gerekli uyarılar yapıldı. Hiçbirimizin amacı mekan kapatmak, hiçbirimizin amacı insanların ekonomilerine zarar vermek değil. Ama gerektiğinde tereddütsüz bunu yapacağımız ifade edildi. O noktada ki denetimler de çok sık yapılıyor. Sağlık Müdürlüğü tespit ettiği anda Emniyete, yerine göre Jandarma’ya, Tarım İl Müdürlüğü’ne, Belediye Zabıta Müdürlüğü’ne bildiriyor. O işletmelere yetkili arkadaşlarımız günde 3 kez gidecek, onu gördüğü anda belediyemiz o işletmeyi kapatacak” dedi.