Vali Çeber'den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı

Rize Valisi Kemal Çeber 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 01-05-2022 13:49
Vali Çeber'den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı

Vali Çeber mesajında şu ifadelere yer verdi, "1 Mayıs, sermayesi alnının teri olan tüm işçi ve emekçi kardeşlerimin emek ve alın teriyle sembolleşmiş önemli bir gündür. Özellikle 1 Mayıs’ın "Emek ve Dayanışma Günü" olarak resmi tatil ilan edilmesinden sonra, adına ve anlamına yakışır bir şekilde kutlanması tüm toplumumuz için önem arz etmektedir. Çünkü her fırsatta dayanışma ve kardeşliğin en güzel tezahürlerini gördüğümüz toplumumuzda, bileğinin hakkını vererek, yüreğinin güzelliğini değere dönüştüren işçi kardeşlerimiz her zaman baş tacı edilmiştir. 
Bizler, alın terini kutsal gören, alnından akıttığı teri helale dönüştürmeyi her şeyin üzerinde tutan ve bütün insanlığa örnek bir dayanışma kültürünü yüzyıllardır yaşatan büyük bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bizlere düşen görev, bu mirası ilelebet sahiplenmek ve korumaktır.
Çalışma hayatımızda birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma inancımızı daha da güçlendirmeye vesile olması dileğiyle, hayatını alın teri ve emeğiyle çalışarak kazanmaya adayan hemşerilerimizin “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” nü kutluyorum" dedi

Flash53 AdminFlash53 Admin

YORUMLAR