Ekonomi
Giriş Tarihi : 14-06-2022 16:11

Yaş çay budama bedelleri kurban bayramı öncesinde ödenmesi talep ediliyor

Çay Üreticileri Dayanışma Derneği (ÇAYÜDAD) Başkanı Mustafa Mavi, yaş çay budama bedellerinin Kurban Bayramı öncesinde ödenmesini durumunda üreticinin yüzünün güleceğini ifadelerinde kullandı.

Yaş çay budama bedelleri kurban bayramı öncesinde ödenmesi talep ediliyor

ÇAYÜDAD Başkanı Mustafa Mavi, 2022 yılı budama döneminde yaklaşık 200 bin üreticinin 112 bin dekar alanda budama yaptığını söyledi. Üreticilere yapılacak olan 750 milyon TL'yi Kurban Bayramı öncesinde üreticilere ödenirse yaş çay üreticilerinin bayrama daha rahat gireceklerini sözlerine yansıttı.

Yaş çayın birinci sürgününde özel sektörün ÇAYKUR'un üzerinde taban fiyatı vererek alım gerçekleştirmesi ve peşin alımlar yapmasının üreticileri memnun ettiğini ve bir dahaki sürgünde  aynı alım şeklinin yapılmasını beklediklerini ifadede etti.

Yavaş yavaş sürgün döneminin sonuna yaklaştıklarını ve ÇAYKUR’un da Mayıs ayı yaş çay bedellerini bu ayın sonunda gerçekleştirecek olması dolayısıyla üreticilerin bayrama daha huzurlu gireceklerini beklediklerini belirten Mavi, yaş çay budama bedellerinin bayram öncesi ödenmesi halinde ise üreticilerin çok daha mutlu bir bayram geçireceklerini kaydetti.

1. sürgünün yavaş yavaş sonuna yaklaştıkarını ve ÇAYKUR’un da Mayıs ayı yaş çay bedellerini ayın sonunda gerçekleştreceğinden dolayı bayrama daha huzurlu gireceklerini beklediklerini sözlerine yansıttı. 
 

Flash53 AdminFlash53 Admin