DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Yasemin Özçelik
Yasemin Özçelik
Giriş Tarihi : 25-11-2021 18:26

Ramazan Öğretmenin Serzenişi

Kalemim bugün dünün sesi oldu, tüm ücretleri öğretmenlerin ve atanamayan öğretmenlerin hatta kadrolu olup bugün ki şartlar altında ezilen tüm öğretmenlerin sesi oldu.

Daha kötü bir Türkiye'ye ve daha kötü bir dünyaya öğrenci yetiştirmek zorunda olan hiçbir öğretmenin öğretmenler gününü kutlamıyorum. Binlerce öğretmenin açlık sınırı altında ücretli çalıştığı bir Türkiye'de kimsenin öğretmenler gününü kutlamıyorum. Atanmadığı için inşaatlarda, marketlerde ve daha birçok işte çalışmak zorunda kalan öğretmenlerin olduğu bir Türkiye'de kimsenin öğretmenler gününü kutlamıyorum. Sırf atanmadığı için intihar eden öğretmenlerin olduğu bir Türkiye'de hele, hiç kimsenin bir şey kutlamaya hakkı yok. Sanki, öğretmenleri çok düşünüyormuş gibi; yalaka sendikaların ve yalancı, maaş bakanlığı dışında hiçbir işe yaramayan bakanların öğretmenler gününü kutlamasını Protesto ediyorum. Hele binlerce çocuğun okumak yerine çalışmak zorunda olduğu bir ülkede, ne kutlamasından bahsediyorsunuz. En başta da bütün bunlara göz yuman, bankamatik memuru öğretmenleri Protesto ediyorum. Kadrolu olmanın verdiği rahatlıkla ücretli öğretmenleri görmezden gelip onları ezmeye çalışan kadrolu öğretmen arkadaşları da Protesto ediyorum. Ticarethaneye çevirdikleri özel okullarda öğretmenleri bir işçi gibi çalıştırıp sömüren patron kılıklı, dar kafalıları; Protesto ne ki onları aşağılıyorum. Tüm öğretmen arkadaşlarım, bir öğretmenler gününüz daha kutlu olmasın.

NELER SÖYLENDİ?
@
Gazete Manşetleri
ARŞİV ARAMA
avcılar esc ümraniye esc istanbul esc bayan ilanları şirinevler esc istanbul esc beylikdüzü esc bayan avcılar esc bayan şişli esc kağıthane esc kadıköy esc esc şişli ataşehir esc esc bayan esc bayanlar istanbul esc ajans